PROJEKT JĘZYKOWY eTWINNING Drukuj

„Wir lernen uns kennen” – „Pozn1ajemy się”.

etw logo

Nasza szkoła przystąpiła do projektu eTwinning z języka niemieckiego. Projekt nosi nazwę „Wir lernen uns kennen” – „Poznajemy się”.

Naszymi partnerami są: dwie szkoły z Turcji: DEVREK HAMİDİYE ANADOLU LİSESİ oraz szkoła Hasan Fatma Önal Anadolu Lisesi i szkoła ISIS "E. Mattei" z Włoch.

 

Uczestnikami projektu jest 7 uczniów z klasy I LO – Monika Jońca, Anna Jędrzejewska, Natalia Orawiec, Wiktoria Chamera, Patryk Piasecki, Marcin Nowak, Łukasz Kominek oraz 2 uczennice z klasy II A –Vira Zykova oraz Marharyta Sabanadze.

Projekt realizowany jest w języku niemieckim.

  • Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych: poszerzenie zasobu słownictwa poprzez niekonwencjonalne działania, ćwiczenie poprawności gramatycznej i ortograficznej w posługiwaniu się językiem niemieckim, a także budowanie postawy tolerancji, poszerzanie wiedzy na temat innych krajów europejskich, ich geografii, kultury, tradycji.
  • Założeniem projektu jest wspólne poznanie siebie poprzez nakręcone filmy video oraz kontakt listowny.

Współpraca w ramach projektu zakłada również nawiązanie bliższych znajomości z kolegami ze szkół partnerskich - wymianę e-maili, informacji, spostrzeżeń, zdjęć dokumentujących podejmowane przez uczniów działania. Wszelkie informacje są na bieżąco publikowane na platformie Twinspace, która może również służyć uczniom do swobodnego porozumiewania się pomiędzy sobą.

Koordynator projektu Lucyna Krakowiak.

Poniżej prezentujemy pierwsze wykonane przez naszych uczniów zadania: filmik video oraz prezentacje w aplikacji padlet.)

ewt certificate

 

padlet 1

 

padlet 2