SMAKI ŚWIATA „KUCHNIA TAJSKA” Drukuj

Kuchnia Tajska

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w pracowni gastronomicznej odbyły się warsztaty z Kuchni Tajskiej. Poprowadził je Szef kuchni Hotelu „Courtyard by Marriott” Adam Kwieciński – absolwent naszej szkoły.

 

Przyjechał do szkoły na zaproszenie Klubu Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada”. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich Technikum Gastronomicznego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Atmosfera była cudowna ! Gość od razu nawiązał z nami świetny kontakt.

Na pytanie dlaczego kuchnia tajska? odpowiedział: „Bo kocham Tajlandię i oryginalne walory smakowe kuchni tajskiej. Moim zdaniem to najlepsza kuchnia świata! Kuchnia bardzo świeża, aromatyczna i kolorowa”

Przed przygotowaniem potraw każdy z nas zapoznał się z przywiezionymi przez Szefa składnikami charakterystycznymi dla tej kuchni: mleczko kokosowe, trawa cytrynowa, liście limonki, imbir, sos rybny, tajska pasta cury, sos ostrygowy, papryczka chili, maniok, grzyby shitake i wiele innych. Niektóre z nich widzieliśmy i kosztowaliśmy po raz pierwszy. Potem był krótki instruktaż od mistrza. Obróbka wstępna brudna i czysta, obróbka cieplna i wspólne gotowanie. Staraliśmy się bardzo. W całej pracowni pachniało smakami azjatyckimi. Przygotowaliśmy sałatkę orientalną z mango z sosem ostrygowym na zimno oraz zupę kokosową z kurczakiem. Palce lizać! Można też było skosztować frytki z manioka.

Po degustacji pan Adam Kwieciński zaprosił nas do audytorium na przygotowaną przez siebie prezentację. Opowiadał o swojej kulinarnej pasji i o przygodnie z zawodem kucharza, która rozpoczęła się w naszej szkole. Powiedział również, że trzeba spełniać swoje marzenia.

Bardzo dziękujemy Szefie za tą niezwykłą podróż kulinarną, do kraju leżącego na Półwyspie Indochińskim odległym od Sandomierza „zaledwie” 7 892 km.

 

::Galeria::