Sandomierzanin Roku 2017 Drukuj
  Nominowana z kolezanka i kolega z klasy

10 marca 2017r. w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego odbyło się wręczenie dyplomów i nagród XVIII edycji plebiscytu: ”Sandomierzanin Roku 2017” i ”Nadzieja Sandomierza 2017r.”

Plebiscyt ten ma na celu wyłonienie ciekawych osobowości Sandomierza i ludzi, którzy szczególnie zasłużyli się dla miasta i swoją działalnością promują jego walory. Bardzo cieszymy się, że wśród tegorocznych nominowanych do tytułu Sandomierzanina roku była również absolwentka naszej szkoły Technikum Przetwórstwa Owoców i Warzyw( 1964) - pisarka Wiesława Karczewska-Grabias. Pani Wiesława ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jestwieloletnią nauczycielką lubelskich szkół średnich.Założycielka i prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego. Założycielka dwu ośrodków dziennego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera. Członek Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego. Autorka czterech książek: złożonej z dwu części książki „Wydobyte z niepamięci”: cz. I „Dom na Wieniawie”, cz. II „Kroniki Sandomierskie”, „Powroty do Sandomierza”, „Palec Opatrzności” oraz książki „Przetrwać czas nieludzki… Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel”. W każdej z książek pojawia się Sandomierz, z którym autorka od lat jest związana emocjonalnie oraz nawiązanie do naszej szkoły - sandomierskiej „Marmolady”, którą uważa za wzór szkoły średniej. Pani Wiesława to pasjonatka odkrywania korzeni rodzinnych i historii, które się z tym wiążą.

Na uroczystości oprócz rodziny, koleżanek i kolegów z klasy: pani Haliny Drozdowskiej i pana Adama Trautmana była również prezes Klubu Sympatyków Szkoły „Sandomierska Marmolada” Danuta Zajder oraz Urszula Chabel. Trzymaliśmy mocno kciuki za naszą absolwentkę aby otrzymała tytuł „Sandomierzanina Roku 2017”. Tym razem się nie udało. Decyzją kapituły został uhonorowany Krzysztof Grabowski, reżyser filmu „Ojciec Mateusz”. Gratulujemy bardzo naszej absolwentce Pani Wiesi Karczewskiej–Grabias . Bardzo się cieszymy z jej nominacji i dziękujemy, że od lat współpracuje ze swoją szkołą „Sandomierską Marmoladą”, o której mówi „Jedyna i niepowtarzalna”.

O wyborze nominowanych kandydatów oraz nadaniu tytułów decyduje kapituła skupiająca zarząd Klubu Miłośników Sandomierza oraz laureatów poprzednich edycji konkursu.

::Galeria::