Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach Drukuj

eliminacje OWiUR 02

Eliminacje okręgowe XLII edycji OWiUR zakończone !

20 kwietnia 2018r. 156 uczniów wystartowało w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie). Olimpijczycy zmagali się w siedmiu blokach tematycznych. Uczniowie do Kijan przyjechali ze szkół w województwie lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

 

Celem olimpiady jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy zdobytej w szkole, a także umożliwienie najlepszym kontynuowania nauki na wyższej uczelni. Głównym organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach działający w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Środowiska, a współorganizatorami liczne polskie uczelnie rolnicze.

Naszą szkołę w bloku gastronomia reprezentowała Katarzyna Dziama z klasy 3TG.

Pierwszym sprawdzianem wiedzy był test pisemny, na rozwiązanie którego uczniowie mieli dokładnie godzinę. Później przyszedł czas na zadania praktyczne. Z obu części olimpijczycy mogli uzyskać maksymalnie po 60 punktów, czyli łącznie 120. Z każdego bloku do eliminacji centralnych zakwalifikowały się cztery osoby , mając największą liczbę punktów.

eliminacje OWiUR 01

Sukcesem naszej uczennicy jest zajęcia wysokiego VI miejsca.

Katarzynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.