Spotkanie z Jackiem Trautmanem Drukuj

spotkanie JT 15

Już do tradycji  szkoły weszły  spotkania  naszej młodzieży z absolwentami z cyklu „Pasja i sukces”.

10 maja 2018 uczniowie klas hotelarskich mieli możliwość poznać pana Jacka Trautmana - absolwenta naszej szkoły (Technikum Przetwórstwa Owoców i Warzyw- matura 1964), podróżnika i autora książki „Podróże z Ewą przez lądy i oceany”.

Pan Jacek Trautman „Sandomierzanin” z urodzenia, obecnie mieszka we Wrocławiu jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Zarządzania Finansami Uniwersytetu Warszawskiego.

O podróżowaniu marzył od dziecka. Zwiedził ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Jak mówi: podróże to moja pasja! W ostatnich latach  zafascynowany go wielkie statki wycieczkowe i rejsy po morzach i oceanach całego świata. Na spotkaniu opowiadał o swojej niezwykłej pasji. „Podróże rozszerzają horyzonty i spełniają twoje marzenia, pokochaj podróże, a przekonasz się, że nigdy cię nie zawiodą”. Zaprezentował  fragmenty filmów  ze swoich 42 rejsów i cudownie opowiadał o życiu na największych statkach wycieczkowych świata takich jak: Oasis of the Seas, Navigator of the Seas, Milenium czy Queen Mary 2, gdzie  spotyka się komfort i luksus na statku z magią zwiedzanych miejsc. A wszystko zaczęło się od pierwszej  wyprawy poza Europę do Egiptu , gdzie popłynął razem ze swoją żoną Ewą. Na pytanie który kraj zrobił na nim największe wrażenie? Odpowiedział, że zależy to od kryterium jakie weźmie pod uwagę. Japonia - to egzotyka, Polinezja – przyroda i spokój, Indie - kultura, Wyspy Wielkanocne - najbardziej odosobnione miejsce na Świecie, Ameryka Południowa –tajemniczość Azteków, Inków, Majów. Natomiast zabytki, które na zawsze zostaną mu w pamięci to: Angkor Wat –  najważniejsza i najbardziej znana świątynia w kompleksie Angkor w Kambodży, Świątynia Miłości Tadź Mahal w Indiach oraz Piramida Słońca  Azteków w Meksyku. Na pytanie o smaki świata odpowiedział, że wszystkie kuchnie mu smakują, zwłaszcza te , które w menu mają owoce  morza, ale najbardziej kuchnia polska - bo nigdy  mu się nie znudzi. Nasz Gość opowiadał również o pracy na statkach turystycznych, gdzie łączy się pasję poznawania świata z pracą zawodową. Były również konkursy  z nagrodami- książka z autografem naszego absolwenta. Wygrali chłopcy!

Na to niezwykłe spotkanie przybyli również nauczyciele pana Trautmana: Anna Michalska i Zdzisław Pytlak oraz koledzy z jego klasy, Halina Drozdowska z mężem i Marek Frańczak przyjaciel ze szkolnych lat. Opowiadali jakim uczniem i jakim kolegą był bohater spotkania z cyklu „Pasja i Sukces”.

Dziękujemy za ten wspólny „rejs” i czekamy na kolejne opowieści, tym razem po powrocie z Tybetu, kraju nazywanym „Dachem Świata”.


::Galeria::