Analiza chemiczna oscypka Drukuj

11 kwietnia w ramach programu Comenius Socrates w pracowni chemicznej w ZSGiH odbyła sie analiza chemiczna oscypka , który został specjalnie z Zakopanego.

 

 

 

 

 

 

 

Analiza chemiczna oscypka składała sie z kilku etapów. Na początku uczniowie dokonali oceny sensorycznej sera, tzn ocenili wygląd zewnętrzny, barwę skórki oscypka, jego zapach, wagę, a po przekrojeniu jego smak, barwę sera w środku, oraz jego konsystencję.

Następnie  grupa oznaczyła zawartość:

  • soli kuchennej;
  • wody;
  • tłuszczu.


Wyniki uzyskane w wyniku przeprowadzonej analizy były zgodne z Polską Normą dla oscypka. 

 

„Niniejszy produkt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu Sokrates – Comenius. Treści samego projektu lub materiałów nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej czy Agencji Narodowej w danej sprawie, a w związku z tym ani Komisja Europejska, ani Agencja Narodowa nie ponosi za nie odpowiedzialności”.