DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA Drukuj

PCK 60-lecie

22 – 26 LISTOPADA TO DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Rocznicę 60-lecia Krwiodawstwa PCK obchodzono w sandomierskim Zamku

22 listopada br. Z tej okazji Sala Rycerska  zamku zapełniła się osobami, które są honorowymi krwiodawcami, tymi którzy ideę honorowego krwiodawstwa promują i wspierają, a także osobami, które przybyły by podziękować za zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę.

Jako pierwsi zostali wyróżnieni „ Honorowi Dawcy Krwi – Zasłużeni dla Zdrowia Narodu”, było to wyróżnienie ministerialne.  Jako kolejne wręczono medale dla „Zasłużonych na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża” - przyznane przez Kapitułę Odznaki Honorowej PCK – odznaki II, III i IV stopnia.  Następnie przyznane zostały następujące odznaki:  Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I , II  i III stopnia. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „Krew darem życia”, w którym udział wzięło pięć szkół podstawowych z powiatu sandomierskiego. Organizatorzy wyróżnili także rodziny, powyżej 4 członków, które oddają razem honorowo krew. Podczas wydarzenia rozdano nagrody w konkursie „ Wakacyjna kropla krwi”. Ważnym punktem obchodów było wręczenie medali 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK. Za wspieranie działań związanych ideą honorowego krwiodawstwa medal odebrał dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich Dariusz Łuczak.

Wręczaniu odznaczeń towarzyszył bogaty program artystyczny związany tematycznie z ideą krwiodawstwa, przygotowany przez Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Komisji Edukacji Narodowej.

Posumowaniem uroczystości były podziękowania dla organizatorów  pracujących w Oddziale Rejonowym Sandomierskiego PCK, a także dla pracowników miejscowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  Oddział Terenowy w Sandomierzu

::Galeria::