Obchody dni honorowego krwiodawstwa PCK Drukuj

dni krwiodawstwa 02

27 listopada 2015 r., w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Dni Honorowych Dawców Krwi, zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Sandomierzu. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, dyrektor ZSGiH , przedstawiciele władz miasta, prezesi klubów HDK z terenu powiatu sandomierskiego, opiekunowie szkolnych kół PCK, pracownicy Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu. Zebranych gości przywitał prezes OR PCK p. Leopold Wójcik, który przewodniczył całej uroczystości.

Ważną częścią spotkania było wręczenie odznaczeń zasłużonym krwiodawcom, klubom HDK działającym na terenie powiatu i instytucjom propagującym idee krwiodawstwa.

W tym roku nasza szkoła uhonorowana została Odznaką Honorową PCK IV stopnia, przyznaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej, w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.

PCK Dyplom 01

 

PCK Dyplom 02

Rozstrzygnięty został również konkurs „Wakacyjna Kropla Krwi”, a zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów. Pani Wiesława Zych, kierownik TSKK w Sandomierzu przedstawiła zebranym statystyki dotyczące oddanej krwi w ciągu ostatniego roku. Sandomierscy krwiodawcy w tym również szkolne kluby HDK, oddali łącznie ponad 1200 litrów tego bezcennego leku.

Po części oficjalnej zaproszeni goście przy słodkim poczęstunku obejrzeli występ
w wykonaniu uczniów ZSGiH , Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu oraz Gimnazjum
w Obrazowie. Mottem części artystycznej było hasło „TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”.

Młodzi artyści oraz ich opiekunowie otrzymali gromkie brawa i podziękowania od zebranych .

::Galeria::