Wizyta w Winnicy Nobilis w Faliszowicach Drukuj

nobilis 05

W dniu 16 września 2016 r. uczniowie kl. II Technikum realizujący innowację pedagogiczną „Podstawy winiarstwa” odwiedzili Winnicę Nobilis w Faliszowicach.

Właścicielka Winnicy Pani dr Magdalena Kapłan szczegółowo scharakteryzowała odmiany uprawianych winorośli. Omówiła zakres działalności winnicy. Winnica specjalizuje się w produkcji różnego typu sadzonek winorośli: własnokorzeniowych doniczkowych, w sprzedaży dostępnych przez cały rok; własnokorzeniowych kopanych jesienią z gruntu oraz szczepionych kopanych jesienią z gruntu. Są to winorośle odmian deserowych, przerobowych, ogólnoużytkowych i beznasiennych, w sumie ok. 30. Właściciele winnicy oferują kompetentne doradztwo z zakresu uprawy i ochrony winorośli. W winnicy prowadzone są liczne badania naukowe, które mają na celu m.in. ocenę przydatności różnych genotypów winorośli w warunkach Wyżyny Sandomierskiej. Od tego roku winnica wprowadzi na rynek wino.

Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość degustacji owoców wszystkich odmian winorośli uprawianych w Winnicy. Były one smakowite.

Dziękujemy Pani dr Magdalenie Kapłan za gościnność i zaprezentowanie wzorowo prowadzonej winnicy.

::Zdjecia::