Zajęcia terenowe w Winnicy Dominikańskiej Drukuj

winnica dominikanska 04

Zajęcia terenowe w Winnicy Dominikańskiej - przerywanie liści w strefie owocowania i zakładanie siatek zabezpieczających owoce przed ptakami.

 

W dniu 9 września 2016 r. uczniowie klasy II Technikum realizujący innowację pedagogiczną „Podstawy winiarstwa” w Winnicy Dominikańskiej wykonywali prace związane z poprawą jakości winogron. Instruktaż przeprowadził dr Janusz Suszyna. Uczniowie pracowali pod czujnym okiem nauczycieli. Usuwali liście zacieniające grona i zakładali siatki zabezpieczające grona przed ptakami.

Lepsze nasłonecznienie owoców wpłynie korzystnie na zawartość cukrów i wybarwienie winogron oraz ich stan zdrowotny. Efektem tego będzie lepszy smak i aromat przyszłego wina.

Dziękujemy Panu dr Januszowi Suszynie za użyteczne uwagi i wskazówki.

::Zdjęcia::