Święto Młodego Wina Drukuj

swieto mlodego wina 01

18 listopada 2017 roku, odbyły się w Sandomierzu po raz piąty obchody Święta Młodego Wina. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku w uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czyli Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN.

Część oficjalna podczas której prezentowały się winnice z Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego, odbywała się w Sali Rycerskiej Sandomierskiego Zamku. Obecni goście mieli możliwość degustacji wina otrzymanego z winogron pochodzących z tegorocznych zbiorów. W serwowanie wina zaangażowana została młodzież z klasy III Technikum Nr 2 w zawodzie technik hotelarstwa.

Po zakończeniu części oficjalnej z zamku wyruszył korowód ulicami Starego Miasta do  Ratusza. W paradzie obok Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i Orkiestry Dętej, uczestniczyła 25 osobowa grupa młodzieży z klasy I i II  Technikum Nr 2 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z  nauczycielami.

Uczniowie przebrani w barwne stroje ludowe nieśli kosz z owocami, beczkę z młodym, tegorocznym winem na czele z Naczelnikiem Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu dr Januszem Suszyną.

Pochód zamykali przedstawiciele władz miasta i okoliczni winiarze. Tegoroczne obchody Święta Młodego Wina były dużą atrakcją dla mieszkańców i przebywających w mieście turystów.

::Galeria::