Bieg o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach Drukuj

bieg WSZW 09

Turniej w Biegach o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach odbył się w środę, 30 maja, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

W czwartej edycji wydarzenia wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych z Sandomierza, powiatu sandomierskiego oraz z województwa świętokrzyskiego. W trakcie zawodów Sandomierz reprezentowali zawodnicy z sandomierskich jednostek i instytucji w tym między innymi z Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Wszystkich przybyłych przywitał Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza oraz Andrzej Bętkowski wicewojewoda świętokrzyski. Celem turnieju było świętowanie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wyrazem wdzięczności dla tych, którzy dali nam wolność po wielu latach zniewolenia. Zawody miały również na celu integrację służb i klas mundurowych województwa świętokrzyskiego, popularyzację zdrowego stylu życia, budowanie dobrej atmosfery poprzez współzawodnictwo sportowe, jak również promocję służ mundurowych w środowisku cywilnym. Imprezie towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego, policyjnego oraz strażackiego, który został zaprezentowany na placu 3 Maja w Sandomierzu.

Naszą szkołę reprezentowali:

1. na dystansie 400m – opiekun grupy p. Artur Dziewulski2 m-ce indywidualnie

2. na dystansie 3000m:

Dziewczęta:

- Katarzyna Dziama2 m-ce indywidualnie – kl. III D

- Wioletta Kozieja3 m-ce indywidualnie – II LO

- Dominika Magosa6 miejsce indywidualnie – II LO

Chłopcy:

- Łukasz Kominek - 1 m-ce indywidualnie – kl. I LO

- Jakub Obrębski - 4 m-ce indywidualnie – kl. I LO

- Mariusz Grabski - 6 m-ce indywidualnie – kl. III D


Oprócz ww. sukcesów indywidualnych za które otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary w klasyfikacji zespołowej reprezentanci ZSGiH zdobyli 1 miejsce drużynowo wygrywając tym samym Puchar Szefa WSzW Kielce.

Opiekunowie grupy: p. dyr. Dariusz Łuczak i p. Artur Dziewulski.

::Galeria::