Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Drukuj

mistrzostwa pp 01

W dniu 27.04.2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów był jak co roku Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu.

Celem mistrzostw było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, ZSCKR w S-rzu, ZS w Ożarowie, ZSGiH im. KEN w S-rzu.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Karolina Surowiec (kapitan) II LO, Dominika Saja II LO, Gabriela Wiatrowska II LO, Michał Niezgoda I LO, Kacper Bartoszek I LO, Sandra Fechner (rezerwowa) II LO, mgr Adam Krakowiak (opiekun).

Nasz zespół zaprezentował wysoki poziom. Na trzech praktycznych stacjach – pozoracjach oraz teście z wiedzy teoretycznej nasi uczniowie zdobyli aż 107/111 możliwych punktów i zajęli drugi raz z rzędu I miejsce. Zwycięstwo oprócz ogromnej satysfakcji i nagród rzeczowych dało możliwość startu w dalszym etapie Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, które odbędą się 21 maja w Kielcach.

mistrzostwa pp 02