60-lecie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu Drukuj

Dnia 14.05.2016 uczniowie klas mundurowych(kl. I LO oraz II LO) wraz z opiekunami więli udział w uroczystościach z okazji 60-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu.

Uroczystość rozpoczęła się na Zamku Sandomierskim, gdzie wręczono emerytowanym i najbardziej zasłużonym pracownikom WKU oraz instytucjom współpracującym z komendą w zakresie obronności medale i okolicznościowe odznaczenia. Działalność przybliżył Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Krzysztof Leśniak. Po wystąpieniach zaproszonych gości wyświetlono ciekawą prezentację dotyczącą historii i dnia dzisiejszego WKU w Sandomierzu. Rocznicę uczczono występem grupy teatralno-muzycznej z LO w Staszowie. Następnie odbył się przemarsz zaproszonych gości oraz orkiestry wojskowej z Rzeszowa na Bulwar Marszałka Piłsudskiego, gdzie odbył się pokaz musztry oraz sprzętu wojskowego.