Wojskowy Poligon Młodzieżowy w Przebrnie k/Krynicy Morskiej Drukuj

Tradycyjnie już w pierwszych dniach lipca uczniowie klas I i II LO - podstawy wojskowości i podstawy ratownictwa medycznego brali udział w Wojskowym Poligonie Młodzieżowym.

przebrno 2016 19

 

O kilku już lat w ramach współpracy szkoły z Komendą Hufca ZHP w Sandomierzu poligon organizowany jest w Przebrnie koło Krynicy Morskiej na terenie rezerwatu przyrody.

W ramach, w warunkach polowych uczniowie realizują program z podstaw wojskowości i ratownictwa medycznego. I tak brali udział min. w takich zajęciach jak: strzelanie, przejście po linie między drzewami, udzielanie pierwszej pomocy czy w zajęciach z terenoznawstwa. Doskonalili również swoją sprawność fizyczną: biegali w terenie, wzdłuż plaży doskonalili technikę nordic walking, pływali i grali w piłkę siatkową.

Zwiedzili Obóz Koncentracyjny Stutthof w Sztutowie. Byli na wycieczce w Krynicy Morskiej oraz pływali statkiem po Zalewie Wiślanym. Młodzież z naszej szkoły brała również czynny udział w rozbiciu obozu i przygotowaniu go do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Sandomierza i okolic. Nad całością czuwał Komendant WPM Pan dyrektor Dariusz Łuczak.

 

A jak było ? Zaglądnij do galerii !!!!