XXV Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy PCK Drukuj

ogolnopolskie mistrzostwa polski pierwszej pomocy 01

„Bezcenne doświadczenia na etapie centralnym w Rzeszowie”

W dniach 8-10 czerwca 2017r. nasz zespół ratownictwa w składzie: Karolina Surowiec (kapitan), Kamil Nagórny, Angelika Zimnicka, Michał Niezgoda, Magdalena Paluch oraz rezerwowe: Monika Rutkowska, Wiktoria Woźniak uczestniczył w etapie centralnym XXV Jubileuszowych Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy PCK.

Gospodarzem tegorocznych zawodów był Zarząd Okręgowy PCK w Rzeszowie a patronat  honorowy nad całą imprezą objął Prezydent RP – Andrzej Duda.

 

Po historycznej wygranej na etapie okręgowym mistrzostw i awansie młodzieży do najlepszej szesnastki w Polsce, do Rzeszowa jechaliśmy na pewno nie w roli faworyta, lecz drużyny, która chce zdobyć nowe doświadczenia, zapoznać się z poziomem etapu finałowego oraz sprawdzić swoje umiejętności wśród najlepszych zespołów. To co zaskoczyło nasz zespół to na pewno: ilość  stacji (16 + test z wiedzy teoretycznej), brak opisu zdarzenia na stacjach (co było normą na etapie rejonowym i okręgowym), ilość sędziów na stacji (każdej osobie z drużyny był przypisany sędzia oceniający skrupulatnie ich indywidualnie działania), ilość poszkodowanych i trudność stacji (na większości stacji zespół musiał sobie poradzić z 4 lub 5 osobami poszkodowanymi), ilość sędziów oddelegowanych przez drużyny ze swoich okręgów i województw. Nasz zespół zdobył po wszystkich punktowanych stacjach 679 pkt. 
i uplasował się na  16 miejscu. Nie przejmujemy się na pewno zajętym miejscem.
Dla uczniów bardzo dużym sukcesem był awans w tegorocznych zawodach do ścisłej czołówki w Polsce i doświadczenie, które zdobyli w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że zaprocentuje ono w kolejnych - przyszłorocznych mistrzostwach. 

Dziękujemy serdecznie władzom Powiatu Sandomierskiego oraz Panu Edwardowi Kędziora – przedstawicielowi ubezpieczeniowemu Compensa, którzy pomogli w wyposażeniu zespołu w koszulki, apteczkę, oraz materiały opatrunkowe.

::Galeria::