Wojskowy Poligon Młodzieżowy w Przebrnie Drukuj

W dniach 7-14 lipca 2017r. kl. I i II LO z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w Wojskowym Poligonie Młodzieżowym w Przebrnie.

Pierwszego dnia, po zakwaterowaniu, uczniowie przygotowali swoje namioty do spania oraz kończyli budować poszczególne elementy obozu.

Kolejnym punktem pobytu, było zapoznanie się z pobliską plażą oraz regulaminem obozu. Komendantem obozu był dyrektor szkoły p. Dariusz Łuczak. Drugi dzień pobytu młodzież rozpoczęła rozruchem po czym udała się na śniadanie by nabrać sił do kolejnych działań. Nadszedł czas na odbycie przydzielonych wart i ćwiczeń. Młodzież przechodziła selekcję, pływała na pontonie, zaliczała rzut do celu granatem oraz podejmowała osobę tonącą przy użyciu rzutki ratowniczej. Pomimo zmęczenia, grupie starczyło sił, by ułożyć obozową piosenkę o ich klasie. Po wyczerpującym popołudniu nadszedł czas na obiad. Po skonsumowaniu posiłku obozowicze udali się na plażę, gdzie rozegrali mecz siatkówki.

Następny dzień był pełen wrażeń i niesamowitych emocji. Nadszedł czas na grę terenową, która polegała na znalezieniu jak największej liczby szczegółów na przygotowanej przez opiekunów trasie. W nocy z 10 na 11 lipca odbył się apel mundurowy oraz nocny bieg terenowy, podczas którego uczestnicy obozu musieli wykazać się sprytem oraz niesamowitą koncentracją, by przy pomocy specjalnych oznaczeń w lesie dotrzeć drużynami na plażę, gdzie czekały na nich dodatkowe zadaniami.  Trzeciego dnia uczniowie spotkali się z olimpijczykami Wiktorem Chablem i Moniką Ciaciuch, którzy przeprowadzili z uczniami zajęcia teoretyczne i praktyczne. Po południu uczniowie odbyli zajęcia na plaży, m.in. zaliczając bieg w wodzie, prowadząc na fantomach działania RKO,   grali w siatkówkę i badmintona.  

Czwartego dnia młodzież zmagała się z zakładaniem maski przeciwgazowej na czas, marszem terenowym z kijkami nordic wolking. 12 lipca młodzież udała się na pieszą wycieczkę do Krynicy Morskiej, gdzie mogła się trochę zrelaksować.

Kolejnego dnia obozowiczów czekała emocjonująca walka gry terenowej - paintball. Zwycięzcami okazali się uczniowie I LO. Ostatniego dnia młodzież czekało porządkowanie namiotów i przygotowanie do odjazdu.W południe odbył się apel mundurowy podsumowujący cały obóz. Komendant obozu p. Dariusz Łuczak oraz wychowawca klasy I LO p. Adam Krakowiak byli bardzo zadowoleni z postawy, zaangażowania i dyscypliny uczestników.

 

::Film: https://youtu.be/duLFU6pRKrw