Certyfikat dla klasy mundurowej Drukuj

MSPO Kielce 09

Certyfikat dla klasy mundurowej i spotkanie delegacji klasy II LO z Ministrem Obrony Narodowej

W dniu 5 września w Kielcach doszło do spotkania 55 delegacji wojskowych klas mundurowych z Ministrem Obrony Narodowej – Antonim Macierewiczem.

Wyróżnione szkoły  otrzymały z ministerstwa Certyfikat uczestnictwa w „Pilotażowym programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. Wśród  najlepszych szkół w Polsce znalazła się nasza szkoła a programem zostali objęci uczniowie kl. II LO. Dyrektor szkoły Dariusz Łuczak odebrał certyfikat z rąk Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych – Waldemara Zubka. Było to oficjalne odebranie certyfikatu,  a sam program  MON dotyczący klas biorących w nim udział wdrożono wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 4 września.  Macierzystą jednostką, z którą podpisano porozumienie co do realizacji zadań i programu MON jest 3 Batalion Radiotechniczny w Sandomierzu. Delegacja uczniów klasy II LO w składzie: Bitner Jakub, Doczekalska Paulina, Dziuba Julia, Gil Klaudia, Kozieja Wioletta, Krakowiak Klaudia, Podolecka Karolina, Słodkowski Łukasz, Zimnicka Angelika podczas wizyty w Kielcach mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem wojskowym na  inauguracji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

 

::Galeria