Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Drukuj

  mistrzostwa pierwszej pomocy 10

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w ZSGiH im. KEN w Sandomierzu

W dniu 19 kwietnia Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu zorganizował etap rejonowy XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Gospodarzem zawodów był triumfator szczebla rejonowego i okręgowego zeszłorocznej edycji – ZSGiH im. KEN w Sandomierzu.

 

W mistrzostwach wzięło udział 5 zespołów pięcioosobowych rywalizujących na czterech pozoracjach w formie praktycznej. Na piątej stacji jedna osoba z grupy musiała wykazać się znajomością wiedzy teoretycznej, pisząc test z zakresu pierwszej pomocy i historii powstania PCK.

Nasza drużyna w składzie: Michał Niezgoda, Kamil Nagórny, Angelika Zimnicka, Monika Rutkowska, Natalia Orawiec zajęła pierwsze miejsce zdobywając 113/115 pkt. i awansowała do etapu okręgowego. Etap ten odbędzie się 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

::Galeria::