Dzień Weterana Drukuj

dzien weterana 01

Delegacja uczniów klasy I i II LO wraz z opiekunami uczestniczyła 29 maja w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które w tym roku odbyły się na Placu Wolności w Kielcach.

Uczniowie mogli zobaczyć uroczysty apel, podczas którego Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak wręczał odznaczenia i nagrody dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP zasłużonych podczas odbywania służby poza granicami naszego kraju, a także weteranów wojennych uczestniczących w tych misjach. Ponadto uczniowie obejrzeli pokaz musztry paradnej oraz pokazy walki wręcz.

Po oficjalnych uroczystościach młodzież zrobiła pamiątkowe zdjęcie z Ministrem Obrony Narodowej - Panem Mariuszem Błaszczakiem, a także z weteranami wojennymi.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i wejścia do sprzętu wojskowego, m.in. takiego jak: czołg Leopard 2A4/A5, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutni rakietowej WR – 40 Langusta.

Opiekunowie: Artur Dziewulski, Adam Krakowiak.

::Galeria::