Delegacja ZSGiH z partnerską wizytą w Iwano-Frankiwsku Drukuj
W dniach 14 – 19 listopada 2012r. delegacja nauczycieli i pracowników administracji naszej szkoły przebywała z wizytą studyjną na Ukrainie w ramach realizowanego w szkole od trzech lat programu PARTNERSTWO. Pośród wielorakich form  współpracy szkół  program  PARTNERSTWO przewiduje również poznanie walorów turystycznych  miast partnerskich - Sandomierza i Iwano-Frankiwska z pobliskimi regionami oraz integrację nauczycieli i pracowników szkół. Tym właśnie celom służył 9 z kolei (pierwszy nauczycielski) wyjazd strony polskiej  na Ukrainę.  Wyjazd miał charakter krajoznawczo – turystyczny. W pierwszym dniu pobytu  delegacja odbyła wycieczkę po jesiennym Iwano-Frankiwsku, następnie uczestniczyła w organizowanym w tym czasie IV międzynarodowym FESTIWALU SZTUKI KULINARNEJ „Parada pierogów”. Wśród 7 rywalizujących drużyn swoje umiejętności prezentowała żeńska drużyna naszej szkoły pod opieką prof. Grażyny Siemaszek i Marty Sykukiej, zdobywając w rezultacie  I miejsce.  Po raz kolejny uczestnicy festiwalu potwierdzili wielką klasę artystyczną, wprawiając w zachwyt widzów śpiewem, tańcem i występami teatralnymi. Wielkie wrażenie, zwłaszcza na męskiej części publiczności, zrobił profesjonalny  „taniec brzucha” pięknej studentki koledżu. W kolejnym dniu wycieczki gospodarze zaproponowali wyjazd w góry Karpaty do miejscowości Jaremcze – lokalnego kurortu, oraz wizytę w Bukowelu – najbardziej znanej i najdroższej miejscowości wypoczynkowej w Ukraińskich Karpatach, porównywalnej ze szwajcarskim Courchevel.  Niesamowita atmosfera towarzyszyła uczestnikom wyjazdu podczas nietypowego obiadu, przygotowanego przez gospodarzy w wiekowym, górskim lesie na łonie przyrody. Niepowtarzalny był też  klimat  wieczornych biesiad i  kulinarnych spotkań przy muzyce „na żywo”, śpiewach i tańcach.
Ostatni dzień pobytu na Ukrainie zarezerwowano na pobyt we Lwowie. Samo miasto, mimo  jesiennej szarugi, po raz kolejny zachwyciło duchem historii, zwłaszcza w nocnej scenerii.
Pięknych wrażeń z pobytu na Ukrainie nie zepsuły tym razem emocje związane z przekraczaniem granicy w Szegini – Medyce, przejazd bowiem nastąpił „z marszu”, bez czekania w kolejce. <<Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć>>.