Zimowa wizyta ukraińskich partnerów Drukuj

Zimowa wizyta ukraińskich partnerów 11-13.02.2013.

Już po raz trzeci TURNIEJ SZKÓŁ Ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego, organizowany od 14 lat w naszej szkole miał wymiar międzynarodowy, a to za sprawą uczestników z partnerskiego koledżu z Iwanofrankowska na Ukrainie.

ukraina_wizyta_luty_04

 

Tegoroczny Turniej miał wyjątkowy klimat z uwagi na tematykę osnutą wokół Święta Zakochanych – coraz popularniejszych w Polsce Walentynek. Poszczególne konkurencje – taniec, piosenka, scenka teatralna i konkurencja sportowa nawiązywały do wdzięcznych  sercu wątków miłosnych. Należy stwierdzić, że poziom tegorocznego TURNIEJU był niezwykle wysoki i wyjątkowo wyrównany. I tym razem ukraińscy wykonawcy wykazali prawdziwy  kunszt aktorski, taneczny i wokalny, zdobywając pierwsze miejsca. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż program turniejowy prezentowali w języku polskim. Występom 9 – cio osobowej delegacji studentów kibicowali szczególnie gorąco pedagodzy Koledżu z panią dyrektor Sofią Tomenczuk. Poza udziałem w TURNIEJU,  w  programie trzydniowego pobytu gości zza granicy znalazły się: zwiedzanie Sandomierza, szkolna dyskoteka, wieczorna wizyta  na kręgielni oraz wycieczka do Muzeum i Fabryki Bombek Choinkowych BILIŃSKIEGO w Nowej Dębie. Wyjątkowych wrażeń dostarczył uczestnikom zorganizowany w borowieckim lesie /k. Annopola konny kulig. Dziękując za gościnę i serdeczne przyjęcie ukraińscy partnerzy zaprosili MARMOLADĘ na rozgrywany niebawem w ich koledżu Ogólnoukraiński TURNIEJ Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zainteresowanym udziałem w programie PARTNERSTWO i wyjazdami na Ukrainę przypominamy o konieczności posiadania paszportu, który można już obecnie wyrabiać w Tarnobrzegu.

<<GALERIA>>