Praktyka zawodowa ukraińskich studentów Drukuj
Wiosna to w życiu naszej szkoły  czas odbywania praktyk zawodowych w ramach programu PARTNERSTWO.

15 kwietnia 2013 roku przyjechała do naszej szkoły, tym razem 4-ro osobowa grupa studentów wraz z opiekunem z Iwanofrankowskiego Collegium Technologii oraz Biznesu, by odbyć praktykę w jednym z najlepszych hoteli Sandomierza – hotelu BASZTOWY. Praktykanci, to studenci III kursu hotelarstwa i gastronomii; Byczok Tatiana Stiepaniwna, Zaleckij Andriej Michajłowicz, Hrypiniak Iwanna Pietriwna, Diakun Tamara Andrijewna. Jako opiekun towarzyszył im nauczyciel katedry informatyki – Korytko Sergij Michajłowicz. Przyjezdnym  towarzyszyły niezwykłe emocje, gdyż wszyscy uczestnicy delegacji byli za granicą kraju i w Polsce po raz pierwszy. Sandomierz powitał gości pięknym wiosennym słońcem, dodając miastu wyjątkowego uroku w czasie wycieczki po Starym Mieście. Praktyka zawodowa hotelarzy i gastronomów przebiegła bardzo profesjonalnie, studenci poznali funkcjonowanie hotelu na wszystkich stanowiskach pracy, starannie wykonywali powierzone im obowiązki, zasługując na bardzo pozytywne opinie i oceny dyrektor hotelu, pani Marzeny Antoniuk. Młodzi praktykanci szybko zaskarbili sobie również sympatię pracowników BASZTOWEGO.  W trakcie pobytu nie mogło zabraknąć różnych atrakcji. W sobotę 20 kwietnia wszyscy udali się na wymarzoną wycieczkę do Krakowa a we wtorek 23 kwietnia  zwiedzili PARK JURAJSKI w Bałtowie oraz wyjątkowe Kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Ukraińscy goście nie szczędzili słów wdzięczności i podziękowań dla dyrektora szkoły Dariusza Łuczaka za zaproszenie i gościnne przyjęcie, możliwość poznania pięknych miejsc. Wyrazili także opinie, iż odbycie zagranicznej praktyki zawodowej i pracy w hotelu, w pełni o europejskich standardach, będzie ważnym atutem w ich życiorysie zawodowym (CV).
Przypomnijmy, że trzecia z kolei praktyka studentów z iwanofrankowskiego koledżu w Sandomierzu to efekt realizowanego od trzech lat w MARMOLADZIE projektu PARTNERSTWO – programu wymiany młodzieży i współpracy szkół.