Międzynarodowe siatkarskie zmagania Drukuj

Duże emocje towarzyszyły rozgrywanemu w Sandomierzu w dniach 21 – 22 września 2013r. TURNIEJOWI Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza. W turniejowych rozgrywkach uczestniczyło 8 drużyn z różnych miast regionu, w tym drużyna z zaprzyjaźnionego z MARMOLADĄ Iwanofrankowskiego Collegium Technologii i Biznesu na Ukrainie.

turniej siatkarski 15

Zarówno organizatorzy, jak i trenerzy oraz widzowie byli pod wrażeniem wysokiego – wyrównanego poziomu rozgrywek, często o końcowych wynikach decydował przysłowiowy łut szczęścia. Trener prowadzący sandomierski klub siatkarski MUKS „PIĄTKA” w Sandomierzu i jednocześnie nauczyciel naszej szkoły – prof. Adam Krakowiak, ma powody do dumy, gdyż wystawione do rozgrywek dwie jego drużyny spisały się świetnie, zajmując po wyrównanej walce II i VII miejsce. Nasze Ukrainki, jak zwykle perfekcyjnie przygotowane, trafiły do „grupy śmierci” i już w I turze rozgrywek uległy Nowej Dębie i Sandomierzowi zajmując w rezultacie III miejsce w grupie. Trenerzy przeciwnych drużyn, nie kryjąc słów podziwu i uznania dla umiejętności siatkarskich Ukrainek, dziękowali im za piękna walkę. Ukrainka Natalia Gorodczuk otrzymała puchar im. Marka Pikuły dla najlepszej siatkarki drużyny. My też mieliśmy powody do dumy, gdyż bardzo dobrze zaprezentowała się na parkiecie „rozgrywająca” sandomierzanka Paulina Bryła - uczennica klasy II LOR. Zwycięskiedrużyny otrzymały puchary, wszyscy zaś pamiątkowe dyplomy. Siatkarki i ich opiekunowie – zastępca dyr. Collegium a na co dzień trener drużyny Kawczuk Wiktor Iwanowicz i nauczyciel wych. fizycznego Nespiak Michajło Wasylowicz, tuż po przyjeździe spotkali się z Dyrekcją Szkoły, koordynatorem programu PARTNERSTWO i uczniami ZSGiH, zwiedzili jesienny już Sandomierz. W ostatni dzień pobytu udali się z prof. Martą Zarębkiewicz do KRAJNA/k. Kielc, gdzie zwiedzili niezwykle interesujący PARK Miniatur (najpiękniejsze budowle świata, odtworzone z niesamowitą architektoniczną pieczołowitością w skali 1:25, 1:13. 1:50). Wielkie wrażenie wywarła także na przyjezdnych wizyta w kieleckiej Galerii ECHO. Wieczorami dziewczęta miały zorganizowane wyjścia na basen i do pubu Mariano oraz wyjazd do tarnobrzeskiej kręgielni. To już XXIV wizyta w ramach programu PARTNERSTWO – programu wymiany młodzieży i współpracy szkół.

>>Zdjęcia<<