Parada Pierogów 2013 Drukuj
Po raz czwarty młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w Paradzie Pierogów – konkursie organizowanym przez zaprzyjaźnioną szkołę w Iwanofrankiwsku na Ukrainie.
 
 
Na konkurs należało przygotować krótki występ  będący prezentacją szkoły, regionu i zaserwować pierogi o ciekawych walorach smakowych.
Domika Ruszkowska, Paweł Osuch i Hubert Dąbrowski zaprezentowali kilka spośród wielu  szlacheckich obyczajów. Marcelina Jagiełło oczarowała wszystkich tańcem z pojkami – ze względów bezpieczeństwa poproszono o zgaszenie ognia.
Nowością była konkurencja nazwana cebulka, polegająca na pokrojeniu cebuli jak najszybciej, jak nadrobniej, zachowując przy tym  jak najmniejszy odpad i zasady higieny. Należy przyznać, że Hubert Dąbrowski spisał się bardzo dobrze. 
I wreszcie nastąpiła najwazniejsza konkurencja – prezentacja pierogów. Dominika i Hubert zaserwowali pierogi ze szpinaku, łososia  i sera pleśniowego z sosem serowo – śmietanowym z dodatkiem cebuli w karmelu. Do ozdoby użyto liści szpinaku. Danie wyglądało doskonale i tak też smakowało. Nic dziwnego, że jury przyznało naszej drużynie najwyższe noty. 
W sumie uzyskaliśmy drugie miejsce.
Nad programem artystycznym czuwała pani Katarzyna Krakowiak, kulinarnym pani Ewa Stelmaszczuk, zaś dobrym duchem opiekuńczym, trzymającym wszystkich w ryzach  była pani Bogusława Chruściel.
Należy dodać,  że gospodarze świetnie zorganizowali nasz wypoczynek. Nie brakowało wspólnych spacerów, spotkań towarzyskich, dyskoteki.
 Dodatkową atrakcję stanowiła wycieczka do Jaremcza – znanego kurortu.
Pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia kulinarne wróciliśmy do domu.