Ukraińscy studenci na konkursie „Jabłko królem stołów i sadów” Drukuj

W konkursie „Jabłko królem stołów i sadów”, który odbył się w naszej szkole 11 grudnia 2013r. wzięli udział studenci z partnerskiego Collegium Technologii oraz Biznesu z Iwanofrankiwska na Ukrainie: Hrynyszyn Stanisław  i Sokołowa Oksana.

Ukraina - jablko

 

Młodzieży towarzyszyły nauczycielki: Babiak Natalia – zastępca dyrektora szkoły oraz  Babinec Oksana – nauczyciel gastronomii. Oksana i Stanisław przygotowali dwa dania konkursowe: danie główne „Przepiórkę w jabłkach” oraz deser „Różę Dolce vita”. Uczestnictwo w  pracach Jury spośród opiekunów wylosowała pani Babiak Natalia. Przygotowaniu potraw towarzyszyły wielkie emocje, wszyscy chcieli pokazać się od najlepszej strony, niezwykle motywujące były też nagrody, z laptopem w roli głównej. W końcowej klasyfikacji reprezentanci Collegium zajęli III miejsce. W klimat zbliżających się świąt wprowadziła gości wycieczka do Muzeum i Fabryki Baniek w Nowej Dębie. Wyjazd był niezwykle ciekawy i wyjątkowy, również dzięki spotkaniu i rozmowom z samym właścicielem fabryki - Januszem Bilińskim, który przyjął delegację bardzo gościnnie. Tradycyjnie uczestnicy delegacji poznali historię i zabytki Sandomierza. Dla młodzieży wizyta była dużym przeżyciem, bowiem był to ich pierwszy wyjazd do Polski i za granicę w ogóle. Wieczorny wypoczynek bardzo udanie zorganizowali studentom Collegium uczniowie naszego Samorządu Szkolnego.

Podczas spotkań nie zabrakło rozmów o aktualnej sytuacji polityczno – społecznej na Ukrainie. Trzymamy kciuki, aby sprawy przybrały obrót, oczekiwany przez naród ukraiński.

 

GALERIA