Studenci z Ukrainy na praktyce w Hotelu MAŁY RZYM Drukuj

 W dniach 11–20 maja 2015r., w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN gościła grupa studentów wraz z opiekunem z Iwanofrankiwskiego Collegium Technologii oraz Biznesu w ramach realizacji programu PARTNERSTWO - wymiany młodzieży i współpracy szkół.

alt

Studenci gastronomii i hotelarstwa: Iwan Iwanowicz, Denis Michajłowicz, Czornij Pietro, Ozarko Oleg odbyli praktykę zawodową w Hotelu MAŁY RZYM. Podczas codziennych zajęć praktykanci wykonywali wszystkie czynności, objęte programem praktyki, związane z funkcjonowaniem nowoczesnego hotelu. Działaniami studentów w hotelu koordynował prof. Krzysztof Jonaszek, również pracownik hotelu – kierownik restauracji, który dokonując zaliczenia praktyki, celująco ocenił pracę, zaangażowanie i postawę praktykantów. Z ramienia Collegium praktykantów nadzorowała Krystyna Czorna - wykładowca przedmiotów technologicznych.
Obecny na podsumowaniu praktyki Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Sandomierzu dr Janusz Suszyna, na pytanie skierowane do ukraińskich gości: co najbardziej podobało im się w Sandomierzu i na praktyce? - usłyszał w odpowiedzi, że „wszystko”. Uczestnicy delegacji po raz pierwszy gościli w Polsce i byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli i czego doświadczyli. Zachwycił ich majowy, tonący w zieleni Sandomierz, miłe wrażenia wywieźli również z wycieczki z Bałtowskiego Parku Jurajskiego. Ukraińscy studenci wyrazili również przekonanie, że odbyta w Sandomierzu praktyka, będzie ważnym atutem w ich zawodowym CV.

GALERIA ZDJĘĆ