Europejska kuchnia na wyciągnięcie ręki - zagraniczne staże technika usług gastronomicznych Drukuj
3 listopada 2017 roku o godz. 21:30 z warszawskiego Okęcia 16 osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Urszulą Chabel i panem Piotrem  Kutkiem wyleciała do Portugalii na staż zawodowy w ramach projektu "Europejska kuchnia na wyciągnięcie ręki - zagraniczne staże technika usług gastronomicznych".
Po trzech godzinach lotu szczęśliwie wylądowaliśmy w Lizbonie. Tam na nas czekali opiekunowie projektu Klaudia i Ricardo. Razem z nimi udaliśmy się wygodnym autokarem do Evory(ok.150 km od Lizbony). Dotarliśmy na miejsce koło godziny 5:00. Zakwaterowanie i zaledwie kilka godzin snu, bowiem przed 10 czekało na nas już śniadanko!!!! W samo południe spotkaliśmy się z naszymi portugalskimi opiekunami. Sprawy organizacyjne oraz niespodzianka - pierwsze kieszonkowe!!!!!! Potem był obiad i ośmiornice w roli głównej, mus czekoladowy i pyszna portugalska kawa. Następnie spacer wąskimi uliczkami tego "białego" niezwykłego i jakże urokliwego miasta pełnego historii.