Wakacyjne praktyki zawodowe 2010 Drukuj

Wakacje dla uczniów naszej szkoły to nie  tylko beztroski odpoczynek, to także czas odbywania praktyk zawodowych. Szkoła od lat stara się, aby uczniowie mieli możliwość wyjazdu do rożnych atrakcyjnych miejscowości Polski i zagranicy. Od kilku lat Marmolada z powodzeniem współpracuje z nadmorskim Wojskowym Ośrodkiem Wypoczynkowym w Unieściu.

W tym roku nad morze wyjechało 17 uczniów z IV A i IV B Technikum Hotelarskiego i IV D Technikum Gastronomicznego. Byli to:

 1. Brzeziński Damian
 2. Łukaszek Kamil
 3. Mikus Danuta
 4. Stefaniak Michał
 5. Chojnacka Beata
 6. Dziubiński Wojciech
 7. Karbowniczek Katarzyna
 8. Klimek Karolina
 9. Kosakowska Milena
 10. Kubik Agnieszka
 11. Leśniak Paulina
 12. Trojanowski Marcin
 13. Ozdoba Wojciech
 14. Pająk Katarzyna
 15. Pieniążek Monika
 16. Szustak Jagoda
 17. Biernat Piotr

 

Unieście położone jest w miejscu wyjątkowo pięknym: między morzem Bałtyckim i Jeziorem Jamno (dziewiąte co do wielkości w Polsce ), 6 km od Mielna - stolicy polskich nadmorskich kurortów i bezsprzecznie stanowi wczasowo-turystyczne i rozrywkowe centrum regionu. Jest to kurort o tradycjach turystycznych sięgających końca XIX wieku. Natura bardzo sowicie obdarowała okolicę. Oprócz szerokich plaż o miałkim i żółtym pisku, czystych wód Bałtyku atrakcją jest Nurt Jamneński - kanał łączący wody jeziora z morzem. Panujący mikroklimat, charakteryzujący się znaczną zawartością soli morskiej i jodu, bardzo korzystnie wpływa przy leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy, choroby wieńcowej i nadciśnienia a także chorób reumatycznych i zwyrodnienia stawów.

Na dwóch niezależnych, ogrodzonych, zalesionych i zagospodarowanych terenach o powierzchni 9 i 6 ha znajdują się kompleksy wypoczynkowe o zróżnicowanym standardzie – od pięknie wyremontowanych pokoi w murowanych pawilonach po pamiętające czasy socrealizmu drewniane domki ( to w nich mieszkaliśmy). Do dyspozycji wczasowiczów i kolonistów na terenie Ośrodka znajdują się kuchnia i dwie stołówki – jadalnie. W nich właśnie najwięcej pracy mieli nasi praktykanci. Za komentarz niech posłuży fakt, iż przez prawie dwa tygodnie żywili i obsługiwali ( z pomocą innych pracowników Ośrodka i uczniów z Limanowej ) ponad 700 osób. Dla większości była to naprawdę „praktyka  życia”, zwłaszcza że przebiegała pod wyjątkowo czujnym i wymagającym okiem szefa kuchni – pana Wiesława. Uczniowie kolejno dzień pracowali i dzień odpoczywali. Mimo zmęczenia wystarczało sił na plażowanie, morskie kąpiele, wieczorne potańcówki na terenie ośrodka oraz wypady na dyskoteki do Mielna, wizyty w kawiarniach i pubach ( mistrzostwa Europy w piłce nożnej), spacery brzegiem morza o zachodzie słońca. Powodzeniem cieszyły się także przejażdżki na rowerach wodnych po jeziorze Jamno. Co niektórzy! z pasją oddawali się lekturze książek.

Miesięczny  pobyt nad morzem, wspólna praca i wypoczynek były wspaniałą okazją do bliższego poznania się, zawarcia pięknych przyjaźni oraz wielu ciekawych znajomości.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem praktyki czuwały opiekunki: Małgorzata Michalczuk (30.06-16.07.10) i Danuta Zajder (16.07 – 30.07.10).

Miesięczny  pobyt nad morzem, wspólna praca i wypoczynek były wspaniałą okazją do bliższego poznania się, zawarcia pięknych przyjaźni oraz wielu ciekawych znajomości.

Pełną zaangażowania pracę i postawę naszych uczniów doceniło kierownictwo Ośrodka, wystawiając im najwyższe – celujące oceny.

Wakacje dla uczniów naszej szkoły to nie tylko beztroski odpoczynek, to także czas odbywania praktyk zawodowych. Szkoła od lat stara się, aby uczniowie mieli możliwość wyjazdu do rożnych atrakcyjnych miejscowości Polski i zagranicy. Od kilku lat Marmolada z powodzeniem współpracuje z nadmorskim Wojskowym Ośrodkiem Wypoczynkowym w Unieściu.

 

Zobacz zdjęcia