Praktyka zawodowa uczniów w Unieściu Drukuj

Wojskowy Dom Wypoczynkowy w Unieściu prowadzi całoroczną  działalność o charakterze wczasowo-wypoczynkowym w atrakcyjnie usytuowanych ośrodkach nadmorskich obejmujących powierzchnię około 10 ha  położonych w obrębie administracyjnym powiatu koszalińskiego w województwie zachodniopomorskim.

Kompleksy wypoczynkowe "JAMNO - SYRENKA" w Unieściu,  jest położony bezpośrednio nad jeziorem Jamno  i  około  300 metrów od Morza Bałtyckiego.
Kompleks dysponuje 6 całorocznymi domami wypoczynkowymi o nazwach: „Pelikan”, „Jaskółka”, „Czajka”, „Albatros”, „Słowik”, „Wilga” i zespołem stołówkowo- konferencyjnym „Jamno” oraz sezonowym kompleksem wypoczynkowym „Syrenka” złożonym z domków kempingowych i pola namiotowego.
W tym właśnie kompleksie wypoczynkowym 21 uczniów technikum żywienia i gospodarstwa domowego oraz  technikum hotelarskiego (klasy: II D, III A i III B) w składzie:
Anna Olechowska,
Paweł Saniawa,
Alicja Sołtyk,
Monika Zaręba,
Natalia Bidas,
Katarzyna Bryła,
Katarzyna Cebula,
Gabriela Malec,
Anita Siudak,
Mariola Tarłowska,
Sandra Załucka,
Dominika Ziomek,
Sylwia Biesiada,
Angelika Dębowska,
Monika Urbaniak,
Mateusz Wieczorek,
Michał Gorczyca,
Małgorzata Kopcioł,
Karolina Paruch,
Patryk Rogoziński,
Środek Magdalena
pod opieką pań Edyty Młodochowskiej i Alicji Szatan w dniach od 1 sierpnia do 29 sierpnia 2011 roku odbywali praktykę zawodową na różnych stanowiskach pracy. 
W czasie  trwania  praktyki poznali zasady i  warunki pracy recepcji ośrodka, przygotowywali dla gości  i utrzymywali porządek w pokojach hotelowych i domkach kempingowych,  pracowali w kuchni, obsługiwali gości podczas posiłków, zajmowali się sprzętem rekreacyjnym na przystani, pomagali przy organizacji imprez rekreacyjno sportowych dla wczasowiczów.  
Podczas miesięcznej praktyki obsługiwali turnusy wczasowe, które liczyły ponad 800 gości. Praca wszystkich została oceniona celująco, opiekunom bardzo miło było gdy uczniowie chwaleni byli przez  gości, kierownictwo i pracowników ośrodka.
Podczas czasu wolnego korzystali z uroków Morza Bałtyckiego – spacery, plażowanie, kąpiele, ponadto poznali topografię Unieścia i Mielna,  grali w piłkę siatkową, korzystali z siłowni, przejażdżek rowerowych po dobrze rozplanowanych ścieżkach rowerowych, rowerków wodnych i gokartów, jazdy konnej, dyskotek i wieczorków tanecznych. Czas spędzony w Unieściu to też nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni, które na pewno będą nie tylko miłym wspomnieniem.


Zapraszamy do galerii zdjęć