Opis realizacji zajęć Drukuj

zsgih 01

Już we wrześniu młodzież Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu poleci do Portugalii, aby odbyć staż zawodowy w ramach realizowanego w szkole projektu „Więcej wiesz – sięgasz dalej - zagraniczne staże świętokrzyskich kucharzy” realizowanego ze środków POWER na zasadach programu Erasmus + współfinansowanego z funduszu Unii Europejskiej. Beneficjentem projektu jest Fundacja Możesz Więcej z Bilczy/k. Kielc.

 

Uczniowie w ramach projektu intensywnie przygotowują się do zagranicznego stażu poprzez uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w formie warsztatów.

Warsztaty obejmują: zajęcia językowe, których celem jest usprawnienie komunikacji podczas stażu w Portugalii. Zajęcia kulturowe, które mają na celu między innymi poznanie kultury i zwyczajów pasujących w Portugalii oraz zajęcia pedagogiczne, aby efektywnie radzić sobie w interakcji z osobami z innego kręgu kulturowego, nawiązywać i podtrzymywać współpracę z portugalskimi współpracownikami. Zajęcia ułatwią uczniom realizację ich osobistych celów oraz pomogą w adaptacji do nowych warunków w czasie realizowanego stażu oraz całego pobytu w Portugalii.

Przygotowanie zakończy się spotkaniem uczestników projektu oraz ich rodziców z koordynatorem projektu – Panią Beatą Wolnik.

Na spotkaniu zostaną przekazane informacje dotyczące organizacji wyjazdu, regulaminu praktyk i wycieczek. Uczniowie zostaną zapoznani z programem stażu, Kartą Jakości Stażu i warunkami umowy. Podpisane zostaną wszystkie niezbędne dokumenty.

zsgih 02

 

zsgih 03

 

zsgih 04

 

zsgih 05

 

zsgih 06

 

zsgih 07

 

zsgih 08

 

zsgih 09