Lekcja WF z olimpijczykami Drukuj

wf z olimpijczykami 01
(artykuł Echo Dnia – Dorota Kułaga)

„ Lekcja wychowania fizycznego z olimpijczykami” - tak zatytułowano wyjątkowe spotkanie w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.

Uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z uczestnikami ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Byli to pochodzący z Sandomierza Wiktor Chabel, który na igrzyskach zajął czwarte miejsce w wioślarstwie w wyścigu czwórki podwójnej oraz jego dziewczyna Monika Ciaciuch. Ona razem z koleżankami wywalczyła w Rio brązowy medal w wioślarskiej czwórce podwójnej.

- Cieszę się, że po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy olimpijczyków. Tak się składa, że mama Wiktora jest nauczycielką w naszej szkole. Poprosiliśmy o spotkanie i jesteśmy wdzięczni, że Wiktor i Monika skorzystali z naszego zaproszenia - mówił Dariusz Łuczak, dyrektor szkoły. Spotkanie było podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną.

- W pierwszej Wiktor i jego dziewczyna opowiadali o swojej drodze do sukcesu.
O ciężkich treningach, wyrzeczeniach, które są konieczne na tym poziomie, jeśli chce się odnosić sukcesy. Później młodzież zadawała pytania. Dotyczyły one rozłąki z rodziną, stresu, który towarzyszy im przed zawodami, kontroli antydopingowych, studiów, pozasportowych zainteresowań. Następnie  odbył się profesjonalny trening, który poprowadzili Monika i Wiktor.

Dla uczniów była to niesamowita sprawa. Ważne jest to, że Wiktor jest zaangażowany w akcję „Stop zwolnieniom z wychowania fizycznego”, dlatego podkreślał, jak ważna jest aktywność fizyczna.

To było wspaniałe spotkanie - powiedział Artur Dziewulski, nauczyciel wychowania fizycznego.”
Zdjęcia